Komfortowy i efektywny sen w dużej mierze zależy od rodzaju wybranego materaca. Jest on odpowiedzialny za prawidłowe podparcie kręgosłupa oraz zapewnienie higienicznych warunków. Pod tym względem idealnie sprawdzają się materace lateksowe, które poprzez zastosowanie innowacyjnej pianki posiadają zwiększone właściwości antyalergiczne. Co warto o nich wiedzieć? 

Materace lateksowe – czym są?

Materace lateksowe to wyjątkowe produkty, które odznaczają się wieloma właściwościami. Wynikają one przede wszystkim z zastosowania pianki lateksowej, mającej w swoim składzie kauczuk. W ten sposób tworzy się wyjątkowo trwały i odporny na odkształcenia wkład. Sam materiał odznacza się również:

  • elastycznością,
  • sprężystością,
  • wrażeniem lekkiego unoszenia,
  • odpowiednim podparciem kręgosłupa,
  • idealnym dopasowaniem się do ciała.

Materace lateksowe charakteryzują się przede wszystkim wysoką antyalergicznością oraz higienicznością, a cechy te wynikają głównie z zastosowanego kauczuku. Jednak nie tylko, ponieważ sama pianka posiada specjalne profilowania, które umożliwiają prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu. Zapobiega to gromadzeniu się kurzu, a także stwarza niekorzystne warunki dla bakterii, pleśni i roztoczy.

Materace lateksowe – dla kogo? 

Materace lateksowe - sposób na higieniczny i zdrowy wypoczynekW ofercie lokalnych sklepów znaleźć można wiele materacy, w tym te z wkładem lateksowym. Dzielą one się na dwie grupy. Do pierwszej zalicza się Hilding Melody, w którym cały wkład stanowi pianka lateksowa. Sam materac klasyfikuje się jako twardy, czyli H3, a obie jego strony są przystosowane do użytkowania. Takie rozwiązanie pozwala na regularną zmianę stron, dzięki której wydłuża się trwałość produktu oraz wentylacja. Model ten został wyposażony w dwa pokrowce – Italiano lub Hybrid, które można prać w 60 stopniach Celsjusza. Do drugiej grupy należą materace, które w swoim składzie posiadają nie tylko piankę lateksową. Jako przykład posłużyć może materac:

  • Hilding Zorba, który poza pianką lateksową posiada sprężyny kieszeniowe oraz plastyczną piankę FlexiFoam. Sam materac charakteryzuje się dwiema twardościami – H2 i H3, a co za tym idzie, przystosowaniem obu stron do użytkowania. W ten sposób można odpowiednio dopasować materac pod kątem preferowanej twardości.
  • Hilding Flamenco – we wkładzie wyróżnić można sprężyny typu Multipocket oraz piankę wysokoelastyczną HR i lateksową. Model ten również wyróżnia się dwie twardościami – H2 i H3, przystosowaniem obu stron do użytkowania oraz elastycznością, dzięki której może być wykorzystywany na stelażach z możliwością regulacji podgłówka i podnóżka.

Materace do spania pełnią, ważną rolę w komfortowym oraz efektywnym śnie. Ważne jest jednak, aby dopasować odpowiednio model materaca pod indywidualne potrzeby. Jednym z bardziej uniwersalnych, a co za tym idzie i praktycznych produktów są materace lateksowe. Idealnie sprawdzą się u alergików z uwagi na wyjątkowe właściwości antyalergiczne, ale także i u osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Odpowiednie dopasowanie się wkładu, jego sprężystość oraz siedem stref twardości zapewnia jak najlepsze podparcie pleców. Materace lateksowe odnajdą się również w sypialni osób aktywnych, starszych czy par!

Materace lateksowe to idealne rozwiązanie dla każdego, jednak zostały stworzone z myślą o alergikach. Optymalna wentylacja, właściwości wynikające z wkładu oraz zastosowanie antyalergicznych materiałów sprawia, że materace lateksowe to najlepszy wybór niezależnie od stanu zdrowia!