Na współczesnym rynku dostać można wiele rodzajów materacy. Ich wybór powinien być przede wszystkim przemyślany i zaspokajający indywidualne potrzeby użytkownika pod względem preferowanej twardości lub sprężystości. Wyjątkowy komfort oraz sprężyste podłoże zapewni materac Hilding Zorba, który zaliczany jest do nowoczesnych materacy kieszeniowych. Czym jest materac kieszeniowy oraz czym wyróżnia się Hilding Zorba? 

Czym jest materac kieszeniowy?

Materac kieszeniowy to nic innego, jak rodzaj materacy sprężynowych. Różni się jednak pod wieloma względami od modeli, które popularne były jeszcze kilkanaście lat temu. W jaki sposób? Otóż Hilding Zorba posiada wyprodukowane przy użyciu innowacyjnej technologii trwałe sprężyny, które umieszczone zostały w indywidualnych kieszonkach. Dzięki temu zapewniają użytkownikowi:

  • lepszą trwałość,
  • wysoką elastyczność punktową,
  • dopasowanie się do ciała,
  • prawidłowe wsparcie kręgosłupa.

Dodatkowo materace do spania nie tylko powinny być wygodne i komfortowe, ale także praktyczne. W jaki sposób to zadanie spełnia Hilding Zorba?

Cechy materaca Hilding Zorba

Hilding Zorba - wyjątkowy materac sprężynowyPrzede wszystkim materac Hilding Zorba posiada siedem stref twardości, które umożliwiają optymalne dopasowanie się wkładu do budowy anatomicznej użytkownika. Ponadto budowa wkładu nie opiera się tylko na sprężynach kieszeniowych, ponieważ:

  • po jednej stronie znajduje się pianka FlexiFoam, która zwiększa elastyczność oraz plastyczność wkładu, w odpowiedni sposób dostosowując się do użytkownika,
  • po drugiej stronie znajduje się profilowana pianka lateksowa, która charakteryzuje się sprężystością, wytrzymałością oraz właściwościami antyalergicznymi.

Z uwagi na zastosowanie po obu stronach pianek, materac Hilding Zorba jest odwracalny. W ten sposób można nie tylko dopasować odczuwalny komfort do potrzeb, ale i twardość. Po jednej stronie materac jest średnio twardy, a po drugiej twardy, dzięki czemu w zależności od wagi lub preferencji można bez problemu zmienić stronę materaca. Dodatkowo regularna zmiana stron w pozytywny sposób wpływa na trwałość oraz wentylację. Materac został ubrany w pokrowiec Silver – elegancki i wyjątkowo przewiewny materiał, który z łatwością można ściągnąć i wyprać. Jak wszystkie materace Hilding, Hilding Zorba wyprodukowany został przy użyciu bezpiecznych dla zdrowia oraz nieuczulających materiałów.

Wybór odpowiedniego materaca nie należy do łatwych, jednak ułatwić to może Hilding Zorba. Uniwersalny materac nie tylko pod kątem rozmiarów, ale także użytkowników! Idealnie sprawdzi się w sypialni alergików, par czy singli, a to wszystko dzięki wyjątkowo szerokim możliwościom!