Życie w XXI wieku jest bardzo dynamiczne, a specyfika codziennego funkcjonowania często prowadzi do przebodźcowania. Przewlekłe zmęczenie jednocześnie współwystępuje z problemami ze snem. Bezsenność czy częste budzenie się w nocy to coś, co w życiu wielu z nas jest na porządku dziennym. SleepMed, firma specjalizująca się w technologiach i produktach związanych ze snem, wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom. Wyposaż swoją sypialnię z tą marką i popraw jakość codziennego funkcjonowania.

Dlaczego sen jest tak ważny?

Podczas snu organizm regeneruje się, a uszkodzone tkanki podlegają naprawie. Komórki mają czas na odbudowę, a zachodzące procesy m.in. pomagają w gojeniu się ran i odzyskiwaniu energii przez poszczególne narządy. Sen pomaga też regulować poziom hormonów w organizmie. Wpływa m.in. na ilość kortyzolu, insuliny i hormonu wzrostu. Zaburzenia w tym zakresie mogą prowadzić do wielu kłopotów hormonalnych.

Jak SleepMed może zmienić Twój sen?Sen wzmacnia układ odpornościowy, pomagając organizmowi zwalczać infekcje i choroby. Nocą produkowane są cytokiny i inne substancje wzmacniające funkcjonowanie układu immunologicznego. Wypoczynek ma też istotne znaczenie pod kątem metabolizmu i kontroli apetytu. Brak snu może prowadzić do zaburzeń poziomu hormonów regulujących głód, takich jak grelina i leptyna, co zwiększa ryzyko przybrania na wadze i otyłości.

Regularny sen jest związany z dłuższym życiem i niższym ryzykiem wielu schorzeń, takich jak choroby serca, udar, cukrzyca czy zaburzenia neurodegeneracyjne. Sen pomaga też w obniżeniu ciśnienia krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia nieprawidłowości sercowo-naczyniowych. Wypoczynek poprawia koncentrację, kreatywność i zdolności decyzyjne. Osoby, które dobrze się wysypiają, mają wyższą produktywność, są bardziej czujne i rzadziej popełniają błędy.

Co oferuje SleepMed?

Jeśli wiesz już, że sen jest podstawą dla prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu, z pewnością zastanawiasz się nad tym jak o niego zadbać. W pierwszej kolejności koniecznie zwróć uwagę na wyposażenie sypialni. Zrobisz to dobrze z zastosowaniem produktów marki SleepMed.

Pierwszy krok to zakup materaca. Wcześniej musisz koniecznie precyzyjnie określić swoje potrzeby i preferencje. SleepMed proponuje modele piankowe, hybrydowe i naturalne. Różnią się między sobą m.in. typem wypełnienia, pokrowcem, stopniem twardości i efektywnością wentylacji. Wybór jest tak szeroki, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Jednak podłoże do spania to nie wszystko. Nie możesz zapomnieć również o poduszce. SleepMed Premium Pillow to uniwersalna propozycja. Jeśli nie masz szczególnych wymagań, ten model z pewnością będzie dla Ciebie odpowiedni. Wkład poduszki stabilnie podpiera szyję i głowę przy jednoczesnym zapewnieniu miękkości i elastyczności.

Wybierz idealny materac SleepMed

Jeśli chcesz, aby materac idealnie pasował do Twoich potrzeb, koniecznie poznaj specyfikę produktów dostępnych w ofercie marki SleepMed.

  • SleepMed Standard – to uniwersalna propozycja dla klientów, którzy potrzebują wygody i stabilności na umiarkowanym poziomie. Materace z linii Standard posiadają wypełnienie piankowe i są dostępne w wielu różnych wersjach różniących się m.in. pod kątem rozmiaru, grubości i stopnia twardości.
  • SleepMed Hybrid – poza warstwami z pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej, wyposażone są w sprężyny kieszeniowe Multi. Jest to nowoczesna technologia, która idealnie sprawdza się w sypialniach małżeńskich. Sprawia bowiem, że partnerzy nie odczuwają swoich wzajemnych ruchów. Jest to możliwe dzięki wysokiemu współczynnikowi elastyczności punktowej.
  • SleepMed Plus – to materace stanowiące nieco ulepszone warianty z linii Standard. Ich głównym atutem jest obecność odpinanego topu, który daje szerokie pole do personalizacji wkładu i dopasowania go do potrzeb konkretnego użytkownika. Warto zwrócić też uwagę na nieco większą grubość zastosowanych pianek.
  • SleepMed Hybrid Plus – to seria, w której znajdują się produkty o właściwościach ortopedycznych, posiadające 15-letnią gwarancję i podobnie jak materace z linii Plus – odpinany top.
  • SleepMed Natura – to wyjątkowa kolekcja, którą pokochali klienci dbający w swoim życiu o środowisko naturalne. Materace SleepMed Natura, takie jak SleepMed Natura Plus, są produkowane z myślą o zrównoważonym rozwoju, a dzięki wykorzystaniu naturalnych komponentów wysokiej jakości, są bezpieczne dla zdrowia.

Materac, poduszka i zdrowe nawyki sypialniane

Materac i poduszka to podstawa. Jednak nie można pominąć także kwestii tego, jak ważne są zdrowe nawyki sypialniane. Nawet najlepsze wyposażenie łóżka nie spełni swoich funkcji wówczas, gdy nie będziesz dbać o swoją rutynę. Pamiętaj o tym, aby trzymać się stałego harmonogramu. Kładź się i wstawaj codziennie o tej samej porze – nawet w weekendy! Dzięki temu Twój zegar biologiczny będzie mógł prawidłowo funkcjonować. Możesz też rozważyć stworzenie relaksujących, wieczornych rytuałów. Gorąca kąpiel, medytacja i słuchanie spokojnej muzyki z pewnością pomogą Ci szybko zasnąć.

Staraj się unikać ekranów na godzinę przed snem. Światło emitowane przez urządzenia elektroniczne, takie jak smartfony czy telewizory, może zakłócać produkcję melatoniny, hormonu snu. Upewnij się, że Twoja sypialnia jest ciemna, cicha i odpowiednio schłodzona. Zainwestuj w dobre zasłony zaciemniające i urządzenia tłumiące hałas, jeśli jest to konieczne.

Jeśli chcesz poprawić jakość swojego snu, SleepMed oferuje wiele rozwiązań, które mogą Ci pomóc. Firma stawia w szczególności na innowacje i komfort. Dzięki produktom SleepMed możesz zacząć cieszyć się lepszym snem i zdrowszym stylem życia. Nie czekaj, już dziś sprawdź, jak SleepMed może zmienić Twój sen!

wyrób medycznySleepMed Natura Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.