Wybierając materac, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Będzie to szczególnie ważne dla osób, które wyróżniają się drobną sylwetką. Nieodpowiednie dobranie podłoża snu może bowiem skończyć się bardzo przykrymi skutkami. Jaki materac SleepMed dla osoby o filigranowej budowie?

Jaki rozmiar materaca dla osoby o drobnej sylwetce?

Od rozmiaru materaca zależy to, czy będziemy mogli się w pełni odprężyć. Aspekt ten decyduje, czy będziemy mieli zapewnioną pełną swobodę ruchów i łatwość w znalezieniu wygodnej pozycji snu. Dla osób o drobnej sylwetce nie powinien być to żaden problem. Będą odpowiadać im zarówno mniejsze, jak i większe produkty. W przypadku materacy pojedynczych optymalnym wyborem okaże się model o wielkości 80×200 lub 90×200. Zapewni im komfortową przestrzeń snu, a do tego nie będzie zabierał zbyt wiele miejsca w sypialni.

Jaka twardość materaca dla osoby o drobnej sylwetce?

Szczególnie istotnym elementem jest twardość materaca. To między innymi ona odpowiada za prawidłowe podparcie kręgosłupa. Osoby o drobnej sylwetce często są narażone na sen na zbyt twardym podłożu, które utrudnia im pełne rozluźnienie się. Korzystanie ze zbyt twardego materaca skutkuje najczęściej znacznym bólem w dolnej części kręgosłupa. Jeśli używamy go przez długi czas, może dojść do pojawienia się wad postawy i wytworzenia poważnych schorzeń kręgosłupa. Ci, którzy cechują się drobną budową ciała, powinni postawić na materace o niskim stopniu twardości. Dzięki temu będą mogli liczyć na komfortowy wypoczynek.

Jaki materac SleepMed dla osoby o drobnej sylwetce?Jeśli jednak z czasem nasze preferencje ulegną zmianie albo pojawią się nowe dolegliwości zdrowotne, możemy skorzystać z opcji regulacji twardości. Materace SleepMed mają kilka różnych twardości, które mogą dopasować się do każdego użytkownika. Produkty z serii Standard i Hybrid zawierają ruchomą warstwę pianki VitaRest®, która znajduje się pod pokrowcem. Wystarczy rozpiąć go i przełożyć piankę na drugą stronę, aby uzyskać nową twardość. Pianka posiada właściwości termoelastyczne, dzięki czemu skutecznie dopasuje się do naszych naturalnych krzywizn. Oferuje nam aż 4 różne twardości. Druga opcja to skorzystanie z odpinanego topu, który jest dołączany do modeli z serii Plus i Hybrid Plus. W jego skład wchodzą pianki Visco – VitaRest® oraz Celsius®-Waterlily®. W tym przypadku możemy liczyć nawet na 6 różnych twardości.

SleepMed Natura Plus

Jeśli wyróżniamy się drobną sylwetką, a do tego zależy nam na naturalnych produktach, SleepMed Natura Plus będzie strzałem w dziesiątkę. Wykorzystane w nim komponenty są pozyskiwane w sposób zrównoważony i bezpieczny dla środowiska. Szkodliwe związki chemiczne zastąpiono tu naturalnymi substancjami, które są odpowiednie nawet dla osób z bardzo wrażliwą skórą. Zastosowanie organicznych elementów możemy zauważyć przede wszystkim w piankach, jakie zostały wykorzystane do stworzenia wypełnienia materaca. Pianka HR BIO zawiera olejek sojowy, który nadaje materacowi właściwości hipoalergiczne. Warstwa ta charakteryzuje się otwartokomórkową strukturą, która sprawia, że model zapewnia znakomitą cyrkulację powietrza przy zachowaniu optymalnej elastyczności. Wysokoelastyczna pianka NATURALIS® odpowiada za redukcję ucisku i zapobiega nadmiernemu zapadaniu ciała. Jej podstawę stanowi naturalny olejek rycynowy. Ten sam składnik zawiera pianka Visco Bio. Posiada ona właściwości termoelastyczne, a do tego została specjalnie wyprofilowana w 7 stref komfortu, aby odpowiadać potrzebom poszczególnych części ciała. Materac jest odpowiedni dla alergików, ponieważ znacząco zmniejsza ryzyko zachorowania na alergię. Oznacza to, że w jego wnętrzu nie gromadzą się bakterie, kurz, roztocza czy inne drobnoustroje. Nie dochodzi ponadto do pojawienia się nadmiaru wilgoci, pleśni czy grzybów. Wypoczynek na takim podłożu jest komfortowy oraz jakościowy, a samo otoczenie snu cechuje się wspaniałą świeżością i czystością.

SleepMed Hybrid Comfort Plus

Dla osoby o drobnej sylwetce, która śpi w pojedynkę, dobrym rozwiązaniem może okazać się materac SleepMed Hybrid Comfort Plus. To model, który ma wypełnienie hybrydowe. Oznacza to, że łączy w sobie zarówno właściwości pianki, jak i sprężyn. Ze względu na jego uniwersalne i wszechstronne zastosowanie sprawdzi się u tych, którzy nie wiedzą, jaki rodzaj wypełnienia wybrać. W modelu wykorzystano 7-strefowe sprężyny typu Multi, które zostały zaprojektowane w innowacyjny sposób, aby idealnie dopasować się do anatomicznej budowy ciała. Zapewniają one dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe materace kieszeniowe. Cechują się również znakomitą elastycznością punktową, która sprawia, że powierzchnia modelu ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywierany jest nacisk. Dzięki temu ciało jest skutecznie podparte, a sam materac pracuje niezwykle cicho i komfortowo. Sprężyny połączono z dwiema warstwami pianki wysokoelastycznej VPPHR oraz termoelastyczną pianką VitaRest®.

SleepMed Premium Plus

Model SleepMed Premium Plus ma wypełnienie piankowe – jego podstawę stanowi pianka Visco Celsius® – Waterlily®. Idealnie dopasowuje się do ciała i kręgosłupa użytkownika, gwarantując pełne rozluźnienie. Warto wiedzieć, że pianka została stworzona przy użyciu ekologicznych materiałów, które mogą zostać poddane całkowitemu recyklingowi. Materac wykazuje właściwości przeciwodleżynowe. Osoby o drobnej sylwetce, które muszą dużo czasu spędzać w pozycji leżącej, na pewno go docenią. Model gwarantuje bardzo dobry przepływ krwi i skuteczne dotlenienie tkanek, dzięki czemu nie dochodzi do powstania się odleżyn. Oprócz tego materac posiada też właściwości ortopedyczne, dzięki czemu może zapobiegać pogłębianiu się lub pojawieniu się dysfunkcji kręgosłupa.

Nie można ukryć, że wybór materaca to ważna decyzja. Warto zatem dopilnować, aby została przeprowadzona świadomie. Dobór powierzchni snu powinien uwzględniać naszą uwagę i wzrost. Postarajmy się o to, aby znaleźć idealne połączenie, które będzie odpowiadało nam w stu procentach.

wyrób medyczny
Materace SleepMed Natura Plus, SleepMed Hybrid Comfort Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.