Nie ma wątpliwości, że seniorzy szczególnie potrzebują komfortowego i wygodnego podłoża snu. Dobór odpowiedniego modelu może jednak sprawiać trudność, jako że wiele osób starszych zmaga się z różnymi schorzeniami i dolegliwościami. Jakie materace SleepMed zapewnią zdrowy wypoczynek seniorom? Sprawdź!

Co powinien zawierać materac dla seniora?

Badania wskazują, że wraz z wiekiem nasze zapotrzebowanie na sen się zmniejsza. Dzieci i nastolatkowie potrzebują aż kilkunastu godzin snu. U dorosłych jest to natomiast około 8-9 godzin snu. Seniorom z kolei wystarczy 8 godzin i mniej, aby się wyspać. Nie oznacza to jednak, że dobór materaca dla osób starszych jest mniej istotny. Okazuje się, że w tym wypadku zakup nowego modelu to szczególnie ważne zadanie, ponieważ seniorzy mają różne potrzeby, które ich materac powinien zaspokajać.

Po pierwsze, materac musi mieć odpowiednią wysokość. Nie może być za niski, ponieważ wtedy wstawanie z niego będzie sprawiało trudność osobom starszym i tym, którzy mają problemy z poruszaniem się. Model powinien być na tyle wysoki, aby użytkownik mógł łatwo się na nim położyć i potem z niego podnieść. Ważne są też właściwości antyalergiczne, dzięki którym możliwe jest zadbanie o optymalną higienę snu, nawet jeśli seniorzy nie mają siły do częstego czyszczenia materaca. Antyalergiczność i antybakteryjność sprawia, że we wnętrzu modelu nie rozprzestrzeniają się bakterie, roztocza i inne drobnoustroje. Co więcej, zapobiega też gromadzeniu się wilgoci, która w najgorszym wypadku mogłaby doprowadzić do pojawienia się pleśni. Niezwykle istotne dla seniorów będzie też bezpieczne i prawidłowe podparcie kręgosłupa. Materac powinien zapewniać optymalne wsparcie dla ciała użytkownika, tak aby ten mógł w pełni się rozluźnić.

Jakie materace SleepMed dla seniorów?Musimy mieć na uwadze, że wiele osób starszych zmaga się z różnymi schorzeniami i problemami ze strony kręgosłupa, ale nie tylko. Dlatego dobrze, aby wybrany model zawierał ponadto właściwości prozdrowotne. Zadbają one o profilaktykę wad rozwojowych układu ruchowego. Przyczynią się też do zminimalizowania nieprzyjemnych dolegliwości, jak na przykład ból czy dyskomfort i zapobiegną powstawaniu innych niedogodności. Dla seniorów, którzy dużo czasu spędzają w łóżku, na przykład ze względu na stan zdrowia, kluczowe będą również właściwości przeciwodleżynowe. Dzięki nim nie będą musieli obawiać się pojawienia odleżyn. Dzieje się tak za sprawą specjalnej konstrukcji materaca, która nie wywiera nadmiernego nacisku na ciało i zapewnia prawidłowy przepływ krwi nawet w tych punktach, które są najbardziej narażone na ucisk.

SleepMed Comfort Plus

Model, który świetnie się sprawdzi w przypadku seniorów, to SleepMed Comfort Plus. Mierzy on 25 centymetrów, co umożliwia swobodne podnoszenie się z łóżka. Co więcej, zawiera też odpinany top, który dodaje mu dodatkowo 3,5 centymetra. Jego wypełnienie składa się z dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR. Każda z nich wyróżnia się inną twardością, obie jednak wpływają na zapewnienie optymalnego podparcia ciała. Co więcej, charakteryzują się niezwykłą sprężystością i elastycznością, dzięki czemu mogą skutecznie dopasować się do użytkownika. Model SleepMed Comfort Plus pozwala też na przetestowanie wyjątkowych właściwości pianki termoelastycznej – została ona zawarta w odpinanym topie, którego można wykorzystać do regulowania twardości powierzchni.

Pianka VitaRest® działa na zasadzie termoelastyczności, dzięki czemu reaguje na temperaturę ciała tego, kto na niej leży i na tej podstawie zapewnia idealnie dopasowane, spersonalizowane podłoże i redukuje punkty nacisku w materacu do minimum. Dzięki temu działaniu mięśnie mogą się skutecznie rozluźnić, a nagromadzone w nich napięcie znika. Sprzyja temu również 7 stref twardości, za sprawą których kluczowe partie naszego ciała – głowa, kark, ramiona, miednica, biodra, kolana oraz stopy – mają zapewnione solidne podparcie. Dla seniorów szczególne znaczenie będą miały właściwości ortopedyczne materaca. Zapobiegają nie tylko powiększaniu się, ale i powstawaniu dysfunkcji kręgosłupa. Mogą też zminimalizować poziom bólu i zredukować dyskomfort. Oprócz tego zapewniają dotlenienie tkanek i swobodny przepływ krwi, co zmniejsza ryzyko pojawienia się odleżyn. Materac posiada aż 6 twardości, co oznacza, że użytkownik może zmieniać stopień twardości podłoża w zależności od aktualnych potrzeb.

SleepMed Hybrid Supreme

Materac SleepMed Hybrid Supreme to rozwiązanie, które zadowoli seniorów o wysokich oczekiwaniach. Jest to produkt, który wyróżnia się długą żywotnością i odpornością na eksploatację. Wynika to z zestawienia dwóch rodzajów pianek we wkładzie: wysokoelastycznej VPPHR i termoelastycznej VitaRest®. To połączenie zapewnia nie tylko solidne, ale i spersonalizowane podłoże snu, dzięki czemu wpływa na poziom komfortu. Dzięki niemu możemy się też cieszyć wspaniałą elastycznością punktową, która gwarantuje idealne dopasowanie się do naturalnych krzywizn użytkownika. Oddziałuje również na sprężystość materaca i redukuje tzw. efekt fali, powodując, że materac reaguje jedynie w miejscu nacisku. Wykorzystanie pianki FlexiFoam na bokach modelu zapobiega powstawaniu się odkształceń, które mogłyby wywołać niepotrzebny dyskomfort. Tutaj również możemy liczyć na właściwości ortopedyczne. Komfort i bezpieczeństwo kręgosłupa zwiększa wykorzystanie 7-strefowej sprężyny Multi, która wyróżnia się aż dwukrotnie większą liczbą punktów podparcia niż standardowe sprężyny kieszeniowe. W materacu zastosowano ponadto wyjątkową technologię AirForce, która odpowiada za skuteczną wymianę powietrza między warstwą sprężynową a otoczeniem. To powoduje, że wkład modelu może oddychać. Nie musimy zatem obawiać się, że rozwiną się tam bakterie czy inne drobnoustroje. Seniorzy poszukujący prawdziwej wygody docenią również odczuwalny efekt masażu, który jest możliwy dzięki specjalnemu designowi i perforacjach użytych w pokrowcu Merced. To sprawia, że na materacu jeszcze łatwiej można się zrelaksować i odprężyć.

Materac dla seniora powinien być starannie dobrany. Odpowiada bowiem nie tylko za zapewnienie dobrego wypoczynku, ale też za złagodzenie różnych nieprzyjemnych dolegliwości, z którymi osoby starsze się zmagają. Materace SleepMed, dzięki swoim właściwościom prozdrowotnym i wyjątkowym właściwością, sprawdzą się idealnie w tym przypadku.

wyrób medyczny
SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Comfort Plus to materac przeznaczony do do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.