W ciągu dnia wykonujemy wiele czynności zużywających energię – pracujemy, uczymy się czy rozwijamy swoje pasje. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest dbanie o wysokiej jakości sen w domowych warunkach, a zapewnić go może tylko dobry materac. Jednak, czy wiemy, kiedy powinniśmy wymienić go na nowy model? 

Wyeksploatowany materac – czyli jaki? 

Zużyty materac nie spełnia już swojej roli, a wręcz przeciwnie – może nawet zaszkodzić naszemu zdrowiu! Z uwagi na to, warto wiedzieć, jakie są pierwsze objawy wyeksploatowania, czyli inaczej zużycia naszego podłoża do spania. Przede wszystkim wyróżnić tutaj można:

  • wszelkie odkształcenia, 
  • hałasujące lub uwierające sprężyny, 
  • uczucie zapadanie się 

Do innych objawów zaliczyć można nieprawidłowe wysypianie się. 

Kiedy powinniśmy wymienić materac? Dowiedz się, jakie są objawy zużycia oraz co oferuje Twoje miasto!Co uwzględnić przy wyborze nowego materaca? 

Cieszyn oferuje nam innowacyjne produkty do spania, do których zalicza się materac. Współczesne modele zostały stworzone z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu korzystnie wpływają na jakość i efektywność snu. Niestety ich różnorodność może przerazić niejednego z nas, przez co nie wiemy, który model będzie najlepszy. Zatem, czym się kierować przy wyborze materaca? W pierwszej kolejności warto postawić na osobiste potrzeby oraz preferencje, do których zaliczają się wiek użytkownika, waga czy stan zdrowia. To właśnie one określają rodzaj podłoża oraz to, dla kogo będzie przeznaczone. Następnie wybieramy, według własnych upodobań, indywidualne parametry modelu, wśród których wyróżnia się wielkość (długość i szerokość), rodzaj wypełnienia oraz twardość. 

Dlaczego nie warto spać na zużytym materacu? 

Nawet najwyższej jakości materace, jakie oferuje nam Krosno, zużywają się. Jednak wielu z nas nie chce lub nie może wymienić ich, przez co przez następne dni, tygodnie, a nawet lata użytkuje już wyeksploatowany produkt. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak niebezpieczne konsekwencje mogą być z tym związane. Oprócz nieprawidłowego wysypiania się i braku energii, po dłuższym czasie może pojawić się problem z: 

  • kręgosłupem, gdyż zaczynają kształtować się wady postawy lub schorzenia, 
  • nadmiernymi reakcjami alergicznymi, gdyż podłoże zaczyna gromadzić alergeny lub wewnątrz wypełnienia rozwija się pleśń,  
  • samopoczuciem, wynikającym ze złej jakości snu, 
  • zdrowiem, gdyż zdrowy sen ma wpływ m.in. na odporność czy metabolizm. 

Na sen przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia, z uwagi na co warto już dziś zadbać o wysokiej jakości wypoczynek i wyposażyć swoją sypialnię w dobry materac do spania. Współczesny rynek oferuje wiele produktów w przystępnej cenie, zatem każdy z nas na pewno znajdzie coś dla siebie!