Kręgosłup to element szkieletu, na którym opiera się ciało człowieka, w tym mięśnie oraz organy wewnętrzne. Jednak współczesny tryb życia coraz częściej przyczynia się do kształtowania wad postawy lub pogłębiania schorzeń kręgosłupa. Są one bezpośrednią przyczyną bólu kręgosłupa. A jak sobie z nim poradzić? Najlepiej poprzez ortopedyczne produkty do sypialni!

Co wpływa na komfort snu?

Komfortowy i zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się wypoczęci, pełni sił oraz w dobrym humorze, zależy od wielu czynników. Wyróżnia się tutaj kilka najważniejszych aspektów, takich jak odpowiednia dieta, aktywność fizyczna czy też odpowiednio skomponowane łóżko. Składa się ono z licznych produktów do spania, takich jak np.:

Jednak nie są to najważniejsze aspekty wpływające na komfort naszego snu. Dla osób cierpiących na dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa najlepszym rozwiązaniem będzie poduszka i materac ortopedyczny.

Materac ortopedyczny – czym się wyróżnia? 

Najlepsze rozwiązania do sypialni dla osób zmagających się z bólem kręgosłupa!Materac ortopedyczny to wyjątkowy produkt do spania, który wyróżnia się unikalnym wypełnieniem oraz cechami. Dostępny jest w różnych wariantach z uwagi na wypełnienie, w tym piankowe, sprężynowe lub hybrydowe. Istnieje jednak coś, co odróżnia go od innych podłoży do spania i są to właściwości prozdrowotne oraz status wyrobu medycznego. Oznacza to, że materac ortopedyczny ma potwierdzone korzystne działanie na kręgosłup oraz cały organizm. Jest to związane idealnym dopasowaniem się do anatomicznych kształtów sylwetki użytkownika, przez co możliwe jest najlepsze wsparcie kręgosłupa. Ponadto materac ortopedyczny charakteryzuje się licznymi zaletami, w tym:

 • skuteczną regenerację mięśni,
 • działaniem antyodleżynowym,
 • wspomaganiem zabiegów rehabilitacyjnych,
 • profilaktycznym zapobieganiem powstawania lub pogłębiania się schorzeń kręgosłupa,
 • wysokim komfortem wypoczynku.

Z uwagi na innowacyjną budowę oraz właściwości, materac ortopedyczny zalecany jest głównie osobom z ograniczeniami ruchowymi, nieprawidłową postawą lub zmagającymi się z chronicznymi bólami kręgosłupa.

Poduszka ortopedyczna – dlaczego warto w nią zainwestować?

Poduszka ma za zadanie odpowiednio dopasować się do anatomicznych kształtów głowy, barków oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym. Jest to możliwe z uwagi na zastosowanie innowacyjnej pianki termoelastycznej, która reaguje na nacisk oraz ciepło ciała, przez co jest w stanie idealnie spełniać swoją funkcję. Z uwagi na to, poduszka ortopedyczna jest wyrobem stosowanym dla zapobiegania lub zapobiegania przebiegu schorzeń kręgosłupa w odcinku szyjnym. Ponadto wspomaga prawidłową regenerację mięśni górnych partii ciała użytkownika. Z uwagi na właściwości oraz wypełnienie, wyróżnia się ona:

 • bezpieczeństwem użytkowania,
 • antyalergicznością,
 • trwałością,
 • miękkością,
 • ergonomiczność.

O czym należy pamiętać, decydując się na artykuły sypialniane? 

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że tylko odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb i preferencji artykuły sypialniane są w stanie zagwarantować zdrowy i spokojny sen. Oznacza to, że przy ich wyborze musimy uwzględnić kilka kwestii. Do nich zaliczyć można:

 • wiek użytkownika, np. w przypadku materaca do spania,
 • aktualny stan zdrowia z uwzględnieniem wad postawu oraz alergii,
 • rozmiar, czyli długość i szerokość poszczególnych artykułów sypialnianych,
 • rodzaj wypełnienia, który przekłada się na właściwości produktu,
 • stopień twardości dotyczący zarówno materaca, jak i poduszki.

Są to kwestie, których nie możemy pominąć, jeśli chcemy się porządnie wyspać. Oczywiście na każdy produkt należy spojrzeć w inny sposób, jednak wymienione wyżej kwestie dotyczą najważniejszych akcesoriów sypialnianych.

Osoby zmagające się ze schorzeniami lub wadami kręgosłupa nie muszą na co dzień borykać się z dolegliwościami bólowymi. Wystarczy tylko zadbać o kilka aspektów, a jednym z nich jest spanie na odpowiednio skomponowanym łóżku.