Sypialnia to jedno z najbardziej prywatnych miejsc w całym domu. Udajemy się tutaj w celach wypoczynkowych lub relaksacyjnych. Z uwagi na to, warto w szczególności zwrócić uwagę na odpowiednią aranżację oraz otoczenie, które wbrew pozorom, w znacznym stopniu wpływają na samopoczucie i komfort snu. Coraz większa część z nas decyduje się na sypialnię z przestronnym widokiem, jednak jak urządzić takie miejsce? Jaki styl się sprawdza oraz, czy można wyróżnić tutaj poszczególne strefy? Oto kilka pomysłów na aranżacje!

Aranżacja przestronnej sypialni – na czym polega? 

Zazwyczaj na duże okna decydujemy się, gdy do dyspozycji w sypialni mamy całkiem spory metraż. Nic dziwnego – stanowią doskonałe uzupełnienie przestrzeni oraz element dekoracyjny. A co zrobić z dostępnym w tym pomieszczeniu miejscem? Najlepiej Postawić nadział sypialni na trzy stresy. Jakie oraz czym się wyróżniają?

Strefa wypoczynkowa

Nikogo chyba nie zdziwi fakt, iż łóżko jest uważane za najważniejszy mebel w sypialni. W końcu to on sprawia, że wnętrze to może we właściwy sposób pełnić swoją funkcję, czyli zapewnić nam zdrowy i spokojny sen. Chcąc zadbać o strefę wypoczynkową, która jest obowiązkowa w sypialni, warto postawić na elementy wyposażenia łóżka, takie jak poduszka, kołdra czy materac ekologiczny. Samo łóżko możemy postawić w pobliżu okna lub wręcz przeciwnie – jak najdalej od niego. Kwestia ta zależy od naszych indywidualnych preferencji. Nie zapominajmy również o szafkach nocnych, dywanie czy lampkach!

Strefa relaksacyjna

Strefa ta jest wręcz stworzona dla sypialni w przestronnym widokiem! Wszystko z uwagi na fakt, iż odpowiada za zrelaksowanie się użytkownika w ciągu dnia lub w godzinach wieczornych. Spokojny i uspokajający widok zieleni pozwoli nam osiągnąć równowagę czy też sprawi, że zapomnimy o codziennych troskach. Przestrzeń ta tak naprawdę może składać się z różnych mebli – w zależności od naszych zainteresowań lub preferowanych sposobów relaksacji. W dużej mierze sprawdza się wygodny fotel, stolik kawowy czy regał na książki.

Strefa biurowa

Nie w każdym domu jest miejsce na biuro, a niektórzy z nas muszą mieć gdzie pracować. Z uwagi na to, świetnym rozwiązaniem w dużej sypialni z przestronnym widokiem jest wydzielenie specjalnej strefy biurowej! Powinna być ona wydzielona, aby nie zakłócała spokojnego wypoczynku, jednak warto dać ją w pobliżu okna. W ten sposób przy kilkugodzinnej pracy przy komputerze możemy zawiesić swój wzrok na pięknej zieleni. A w co wyposażyć tę strefę? Główną rolę odgrywa tutaj ergonomiczne biurko oraz fotel, a także wspomagające naszą pracę dodatki.

Jak zaaranżować sypialnię – poznaj 5 najpopularniejszych stylów! 

Z pewnością style wnętrzarskie to temat, który zainteresuje każdą osobę urządzającą sypialnię. Wówczas zmagam się z panowaniem wystroju i spójnym połączeniem wszystkich elementów. Przestronny widok, jaki dają duże okna, często utrudnia nam to. Zatem, na jaki styl powinniśmy się zdecydować, uwzględniając ten element? Oto 5 propozycji, które z pewnością się tutaj sprawdzą!

Styl skandynawski

Świetnie nadaje się do dużych i małych przestrzeni. Pozwala na stworzenie prostej, ale nadal ciekawej aranżacji, która wyróżnia się przytulnym klimatem. Charakteryzuje się naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, len czy bawełna. Kolorystyka jest stonowana i można ją podkreślić jednym, intensywnym i kontrastującym z całą resztą elementem. Nie zapominajmy także o miękkich tkaninach – w końcu wygoda jest tutaj ważna!

Styl nowoczesny

Można go opisać przy pomocy trzech słów – przestronny, prosty i przejrzysty. Pozwala na stworzenie funkcjonalnego i eleganckiego wnętrza, które jest pozbawione wszelkich zbędnych i zakłócających nasz sen dodatków. Możemy tutaj zastosować genetyczne formy, a także proste, równoległe i prostopadłe linie. Sama kolorystyka jest dość stonowana.

Sypialnia z przestronnym widokiem - pomysły na aranżacjeStyl industrialny

Większość z nas kojarzy ogromne przestrzenie i duże okna ze stylem industrialnym. Nic dziwnego, był on odpowiedzią na potrzebę zagospodarowania ogromnych, opuszczonych fabryk. Stawiamy tutaj na surowe materiały – drewno, metal szkło i beton, a także charakterystyczne oświetlenie, czyli odsłonięte żarówki. Kolorystyka jest stonowana.

Styl rustykalny

Domek na wsi lub w górach z dużymi oknami? Najlepszym stylem tutaj będzie styl rustykalny, który pozwala na stworzenie ciepłego i przytulnego wnętrza. Jest ono zgodne z naturą i pozwala na zdrowy oraz spokojny wypoczynek. Charakteryzuje się jasnymi kolorami, naturalnymi materiałami oraz meblami nadgryzionym zębem czasu.

Styl klasyczny

Duże okna kochają styl klasyczny, a wszystko to z uwagi na fakt, iż jest ponadczasowym sposobem na urządzanie wnętrza! Stanowi idealną propozycję dla osób, które nie lubią zmian. Wyróżnia się spójnością materiałów oraz kolorów, a także dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Kolorystyka jak w przypadku każdego stylu zalecanego do sypialni jest stonowana. Pamiętajmy również o wysokiej jakości meblach, które mają nam długo służyć.

Sypialnia z dużym oknem umożliwia nam dozowanie światła oraz pozwala na zbudowanie przytulnego klimatu. W ten sposób jesteśmy w stanie zagwarantować sobie sprzyjające regeneracji i wypoczynkowi klimat. A co więcej – zyskujemy piękne otoczenie ogrodu, tarasu czy spektakularnych widoków, np. gór lub morza!

Przeczytaj także: