Komponując łóżko, stawiamy na wysokiej jakości kołdrę, poduszkę czy stelaż. Jednak najważniejszym elementem są materace do spania, które gwarantują komfort oraz prawdziwe wsparcie sylwetki. Podczas poszukiwań idealnego podłoża do spania, wielu z nas zastanawia się, na co zwrócić uwagę. Jak się okazuje, wyróżnić można kilka czynników.

Materace Hilding – na czym polega ich wybór? 

Sypialnia to miejsce, w którym średnio spędzamy osiem godzin dziennie. Czas ten poświęcamy na spokojny wypoczynek, który umożliwia nam regenerację zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Jednak, aby było to możliwe, to musimy wyposażyć swoje łóżko materace Hilding od autoryzowanego dystrybutora, jak chociażby Fabryka Sypialni. W ich ofercie znajdziemy liczne produkty, jednak, jak wybrać ten najlepszy dla nas? Wystarczy tylko zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujemy od podłoża do spania, a następnie uwzględnić osobiste preferencje, potrzeby oraz czynniki, takie jak:

  • wiek,
  • budowa ciała,
  • stan zdrowia.

Materace Hilding a twardość

Co wziąć pod uwagę wybierając materace Hilding?Przy wyborze najlepszego dla siebie podłoża do spania, warto również uwzględnić odpowiednie stopień twardości. Jest to niezwykle ważny aspekt, jednak, czym tak naprawdę jest? Otóż twardość opisuje subiektywne dla każdego z nas odczucie, które najczęściej odpowiada wadze użytkownika oraz jego osobistym preferencjom. Poprzez dopasowanie właściwej twardości, jesteśmy w stanie zadbać o prawidłowe ułożenie kręgosłupa. W ofercie Fabryka Sypialni znajdziemy materace Hilding, które oznaczone są symbolami:

  • H1, czyli materace miękkie – dla osób, których waga nie przekracza 60 kg,
  • H2, czyli materace średnio twarde – dla osób, których waga mieści się w zakresie 60-80 kg,
  • H3, czyli materace twarde – dla osób, których waga mieści się w zakresie 80-100 kg,
  • H4, czyli materace bardzo twarde, dla osób, których waga przekracza 100 kg.

Materace Hilding a rodzaj wypełnienia

Fabryka Sypialni oferuje nam różnego rodzaju materace Hilding, a każdy z nich odznacza się innymi parametrami. Najczęściej dotyczą one rozmiaru, twardości czy właściwości, które wynikają z zastosowanego wewnątrz wypełnienia. Z uwagi na to, podzielić je można na trzy kategorie, wśród których znajdziemy:

  • piankę – odznacza się miękkością i przyjemnym wrażeniem otulenia,
  • sprężyny – wyróżnia się wysoką elastycznością punktową oraz redukcją drgań,
  • połączenie pianki i sprężyny, które sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.

Wybór podłoża do spania nie musi być trudny, wystarczy tylko wiedzieć, co wziąć pod uwagę! Pamiętajmy również, aby nie kierować się opinią znajomych, gdyż modele odpowiadające im, niekoniecznie mogą sprawdzić się w naszej sypialni.