Chcesz zadbać o kondycję swojego kręgosłupa? Dzisiaj podpowiemy, co jest niezbędne, aby zatroszczyć się o niego w czasie nocnego wypoczynku. Zapraszamy do lektury!

Dobry materac – o czym pamiętać?

Zacznijmy od kwestii fundamentalnej, czyli materaca. Bardzo ważne jest, aby dopasowywać go do naszych indywidualnych potrzeb. Inny model wybiorą np. osoby cięższe, inny lżejsze. Na rynku znajdziemy naprawdę szereg nowoczesnych wyrobów, które bez wątpienia będą nas cieszyć swoimi licznymi właściwościami przez rzeczywiście długi czas. Świetnie sprawdzą się między innymi nowoczesne materace kieszeniowe, gdzie każdą sprężynę umieszcza się w osobnej kieszeni, dzięki czemu całość w sposób bardzo indywidualny dostosowuje się do nacisku, który wywiera nasze ciało. Jest to świetna alternatywa dla klasycznych modeli bonelowych, które mogą wydawać na przykład uporczywe dźwięki, które są w stanie utrudniać spokojne przespanie nocy. Dobrze nadadzą się również piankowe, np. z nowoczesną pianką wysokoelastyczną, która idealnie podpiera ciało. Pamiętajmy, że ważną rolę odgrywa także stelaż, bez którego nie będziemy w stanie w pełni cieszyć się wszystkimi właściwościami, które daje nam właśnie nasz materac, dlatego regularnie powinniśmy sprawdzać, w jakim stanie się znajduje.

Poduszka ergonomiczna: dla kogo?

Poduszki ergonomiczne sposobem na bóle szyi i karkuDlaczego warto jest postawić na poduszki ergonomiczne? Mają one liczne zalety, świetnie wspomagają  naszą szyję i głowę, przyśpieszają regenerację i sprawiają, że rano możemy wstać w pełni wypoczęci. Co brać pod uwagę, kiedy szukamy modelu dostosowanego do naszych potrzeb? Koniecznie wymieńmy tutaj:

  • stan zdrowia,
  • wiek,
  • wagę
  • pozycje w jakiej śpimy,
  • dolegliwości, z którymi się mierzymy.

Dobra poduszka i porządna kołdra to gwarancja komfortowo przespanej nocy. Pamiętajmy, żeby stawiać wyłącznie na sprawdzone produkty, które wyszły „spod igły” najlepszych na rynku producentów.

Dlaczego musimy o tym pamiętać?

Zastanawiasz się, dlaczego tak istotne jest, aby dbać o te wszystkie kwestie? Pamiętajmy, że przecież śpiąc spędzamy dużą część doby. Jest to czas, kiedy nasz organizm powinien się regenerować i gwarantować nam, że rano wstaniemy w pełni sił. Niestety, spanie na źle dobranym materacu, zużytym stelażu czy też nieodpowiedniej poduszce może skutkować wieloma problemami na tle zdrowotny, których przecież możemy w sprawny sposób uniknąć, właśnie przykładając dużą uwagę do różnych kwestii związanych z doborem odpowiednich akcesoriów sypialnianych.

Zadbaj o swój kręgosłup podczas snu z najwyższej jakości akcesoriami, które stanowią gwarancję spokojnie przespanej nocy!