Poduszki naturalne niegdyś były uważane za jedne z najlepszych i najbardziej ekskluzywnych. Wciąż nie można im odmówić wielu pozytywnych właściwości, które pomagają w stworzeniu luksusowego środowiska do snu. Na jakie modele warto więc zwrócić uwagę?

Poduszka z puchu, z pierza, czy z włókna alpaki?

Poduszka to element, który – wbrew pozorom – ma ogromny wpływ na jakość nocnego wypoczynku. To właśnie ona średnio przez osiem godzin dziennie ma dawać podparcie kręgom szyjnym i zapobiegać ewentualnym dolegliwościom bólowym w górnej części kręgosłupa. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, iż jest to artykuł sypialniany, który ma niemal bezpośredni kontakt z twarzą użytkownika – musi być więc wykonany z przyjemnych w dotyku materiałów, które nie przyczynią się do powstawania podrażnień. Coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę, dlatego na rynku, między innymi na stronie Sleeping House, pojawiają się kolejne propozycje. Z jakiego rodzaju modelami można się spotkać?

  • Poduszki z pierza są wypełniane naturalnym wsadem, z reguły gęsim. Są poddawane starannej selekcji, dzięki której można mieć pewność, że wyrób posiada same najlepsze cechy i charakteryzuje się wysoką jakością. Pierze jest całkowicie bezpieczne, przygotowane zgodnie z obowiązującymi normami europejskimi. Wśród niezaprzeczalnych atutów tego typu produktów wymienia się przede wszystkim ich lekkość i sprężystość, a także właściwości, które pozwalają na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Nowoczesne technologie pozwoliły ponadto na stworzenie tkanin pokryciowych, które zapobiegają wydostawaniu się wsadu na zewnątrz.
  • Poduszki puchowe charakteryzują się niezwykłą wypornością, sprężystością i lekkością. Ich niesamowite wypełnienie sprawia, że osoba śpiąca może się poczuć jak na miękkiej chmurce, która w każdej chwili dopasowuje się do kształtu głowy i pozycji snu oraz dba o jak najwyższy komfort użytkowania. Poduszki te są bardzo trwałe, a ponadto zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i optymalny poziom wilgotności. Ich wadą jest jednak podatność na gromadzenie się zanieczyszczeń wewnątrz wyrobu, co – podobnie jak w przypadku poduszek z pierza – uniemożliwia stworzenie higienicznego środowiska do snu.
  • Poduszki z włókna alpaki to najmniej znane modele, które jak najbardziej zasługują na uwagę. Posiadają bowiem wszystkie zalety wyżej wspomnianych modeli, ale są również hipoalergiczne. Doświadczeni producenci, tacy, jak na przykład firma My Alpaca, dbają o to, by runo tych niesamowitych zwierząt było bezbłędnie oczyszczone oraz prane w ekologicznym mydle. Nie wywołują więc podrażnień, a ponadto są w stu procentach bezpieczne w użytkowaniu.

Na to zwróć uwagę wybierając akcesoria sypialniane!

Na jakie poduszki naturalne najlepiej się zdecydować?Modele dostępne na rynku posiadają szereg pozytywnych właściwości, które zachęcają do zakupu. Warto mieć jednak na uwadze, iż podczas wybierania artykułów sypialnianych należy zwrócić uwagę również na kilka innych czynników. Pierwszym z nich jest twardość wyrobu – powinna zapewniać wysoki komfort użytkowania, a jednocześnie podpierać głowę i szyję użytkownika. Nie bez znaczenia pozostaje również wysokość poduszki, która powinna pozwolić na przybranie ergonomicznej pozycji snu. Wymiary wyrobu należy dobrać indywidualnie, zależnie od rozstawu barków użytkownika. Poduszki My Alpaca mają jeszcze jeden niezaprzeczalny atut – doskonałą termoregulację. Nie pozwalają więc na przegrzewanie się lub wychładzanie organizmu w trakcie snu, co jest cechą bardzo pożądaną.
Nieodpowiednio dobrana poduszka zwiększa ryzyko snu wątpliwej jakości, a co za tym idzie – może przyczynić się do gorszego samopoczucia w ciągu dnia. Droga w kierunku zdrowego i efektywnego snu może być znacznie prostsza, jeśli wybierzesz poduszkę z naturalnym wypełnieniem z włókna alpaki.