Sportowcy na co dzień muszą się dostosowywać do różnych zaleceń i wskazań, np. trenera. Ważnym czasem pomiędzy licznymi treningami jest oczywiście sen i odpoczynek. Należy pamiętać, że sen to około ⅓ doby, więc konieczne jest zadbanie o to, aby był on jak najlepszy. Konieczne jest zwrócenie uwagi na elementy posłania, a w szczególności na pościel i poduszkę. Jakie będą najlepsze dla sportowca?

Dlaczego sen dla sportowca jest bardzo ważny?

Faktem jest, że organizm regeneruje się przez całą noc, a mięśnie w tym czasie odpoczywają. Co może się stać, kiedy osoba uprawiająca dużo sportu nie będzie spać wystarczająco dużo godzin?

  • podczas treningów może wystąpić obniżony czas reakcji, co jest bardzo ważna zwłaszcza w grach zespołowych. Kiedy grasz w piłkę nożną i nie przyjmiesz podania na czas, to możesz zepsuć całą taktykę i spowodować brak uzyskania punktu.
  • jeśli nie śpisz wystarczająco długo, to mogą pojawić się zaburzenia koordynacji ruchowej, czyli wiotkość mięśni, dużo częstsze i bardzo bolesne skurcze kończyn, drżenie mięśni, potykanie się na prostej drodze.
  • kiedy Twój sen będzie niewystarczający, to może to źle wpłynąć na Twoje samopoczucie, które będzie negatywne.
  • podejmowanie gorszych decyzji, które spowodowane będzie brakiem dostatecznej koncentracji i rozumienia sytuacji na boisku.

Jaka pościel i poduszka będą idealne dla sportowca?Jakie są pozytywne efekty optymalnego snu?

Kiedy będziesz przestrzegać tego, aby spać około ośmiu godzin na dobę, to pojawią się tego pozytywne efekty, którymi mogą być:

  • większa koncentracja
  • lepszy przepływ krwi
  • umysł jest wypoczęty i gotowy do pracy
  • zmniejsza się ryzyko kontuzji
  • zwiększa się wytrzymałość organizmu oraz jego szybkość

Najlepsza pościel dla sportowca

Pościel jest ważnym elementem każdej sypialni, więc warto zadbać o to, aby była najodpowiedniejsza i odpowiadała naszym wymaganiom. Sportowcy również je mają! Która pościel idealnie sprawdzi się u sportowca? Ważne jest, aby pościel była wykonana z naturalnych materiałów, a jedną z nich jest pościel bawełniana. Jest ona najbardziej popularna, a jej cena jest dość przystępna. Bawełna jest antyalergiczna i bardzo przewiewna, więc doskonale sprawdzi się u sportowców, których organizmy potrzebują specjalnego odpoczynku. Pościel bawełniana dostępna jest w wielu kolorach i wzorach, więc każdy sportowiec będzie mógł znaleźć poszewki z wizerunkiem ulubionego sportu lub sportowca. Dodatkowo tę pościel możesz używać przez cały rok! Drugą propozycją jest  pościel z bawełny satynowej. Należy ona do tkanin droższych, luksusowych. W dotyku jej struktura jest wyjątkowo miękka i delikatna. Ten rodzaj pościeli jest bezpieczny dla alergików. Bawełna satynowa charakteryzuje się doskonałą przepuszczalnością powietrza, która może nie sprawdzić się w zimniejsze noce roku, więc polecamy używać ją latem, kiedy temperatury na zewnątrz często są bardzo wysokie. Materiał ten jest bardzo wytrzymały, więc jeśli będzie dobrze użytkowany, to może posłużyć na wiele długich lat. Ostatnią propozycją jest pościel wykonana z lnu, czyli naturalnego materiału. Jest to świetna propozycja dla osób, które uwielbiają dbać o środowisko. Dodatkowo materiał ten jest antyalergiczny, więc bezpieczny dla alergików. Len jest bardzo wytrzymałym materiałem, który odporny jest na zabrudzenia. Ten rodzaj materiału nadaje się do użytkowania przez cały rok. Dzięki swojej strukturze jest przewiewny i nadaje się zarówno na te cieplejsze, jak i zimniejsze noce.

Idealny zestaw dla sportowca!

Nic nie sprawdzi się lepiej niż pościel wykonana z naturalnych materiałów. Postaw na pościel bawełnianą 160×200 centymetrów, która zapewni Ci duży komfort podczas snu. Świetnym dodatkiem będzie poduszka ortopedyczna, która kształt ma zbliżony do tego anatomicznego. Pozwoli ona na doskonały odpoczynek Twojej głowie i szyi! Nie czekaj i już dziś odmień jakość swojego snu!