Wybór pościeli to bardzo ważne zadanie. Tym bardziej, jeśli decydujemy się na pościel dla dwóch osób. W tej sytuacji możemy mieć więcej dylematów – jaki rodzaj i rozmiar pościeli będzie najodpowiedniejszy? Poznaj nasze wskazówki, a na pewno twój wybór będzie trafiony. 

Jedno wspólne nakrycie czy dwa osobne?

Pierwsza kwestia, nad którą należy się zastanowić, to fakt, czy kupujemy jedną, dużą kołdrę czy może dwie mniejsze. Od tego będzie zależał wybór dobrej pościeli. Zastanówmy się, co jest dla nas bardziej komfortowe – nie wszystkie pary śpią pod jednym kompletem pościeli, zwłaszcza jeśli jest między nimi spora różnica we wzroście.

Jeśli zdecydujemy się na jedno wspólne nakrycie, powinno być ono dostosowane pod obu partnerów. W przypadku postawienia na dwie osobne kołdry możemy kierować się własnymi gustami i potrzebami. To też zagwarantuje nam większy komfort, jeśli nasza druga połówka ma w zwyczaju zabierać całą pościel dla siebie.

Jaką pościel wybrać dla dwóch osób?Jak wybrać rozmiar pościeli?

Pościel dla pary powinna być na tyle duża, by swobodnie pomieściła dwie osoby. Mamy tu kilka opcji – pościel o rozmiarze 160×200, która sprawdzi się w mniejszych łóżkach podwójnych, 180×200 oraz rozmiar 200×220.

Do łóżka dwuosobowego sprawdzi się szczególnie pościel satynowa 200×220, która całkowicie okryje dwie osoby i zapewni naprawdę wspaniałą wygodę.

Jeśli potrzebujemy pościel na dwie osobne kołdry, wtedy w zupełności wystarczą rozmiary takie jak 140×200 czy 160×200.

Rodzaje pościeli 

Kolejny element, o który powinniśmy zadbać, to rodzaj pościeli. Przed zakupem warto dowiedzieć, czym charakteryzuje się dany materiał i co może nam zapewnić. Dopilnujmy, aby wybrana przez nas pościel odpowiadała zarówno nam, jak i naszemu partnerowi. Lepiej wcześniej przedyskutować tę kwestię i wspólnie wybrać idealną pościel.

Świetnie nada się na przykład pościel bawełniana, którą możemy używać przez cały rok. W zimę wspaniale nas ogrzeje, a latem zapewni nam dużą przewiewność. To sprawdzona opcja, która z pewnością nas nie zawiedzie.

Pościel satynowa poza miękkim materiałem charakteryzuje się ponadto lekkim połyskiem, co możemy wykorzystać jako ozdobę w naszej sypialni. Satyna to delikatny, lekki materiał, który jest chłodny w dotyku. Będzie wspaniała szczególnie na lato – dzięki niej na pewno się nie przegrzejemy.

Pary, które nie przepadają za zimnem i lubią otulić cię ciepłą kołdrą, koniecznie muszą wybrać pościel flanelową. Charakteryzuje się grubym, miękkim materiałem, który zapewni nam świetny komfort termiczny. Jest wprost idealna na zimę!

Inne istotne elementy

Urządzając sypialnię dla pary, powinniśmy zadbać również o inne aspekty. Zaopatrzmy się w wygodne, duże poduszki, które zapewnią komfort naszej szyi. Nie ma wątpliwości, że najbardziej uniwersalny, sprawdzony wybór to poduszka z pierza.

Duże znaczenie ma też materac. Tak jak w przypadku kołdry, należy się zastanowić, jaką opcję wybieramy. Dwa pojedyncze materace czy jeden duży? Warto wcześniej przemyśleć za i przeciw, ponieważ materac to podstawa naszego komfortu. Jeśli źle wybierzemy, narażamy się na trudności z zaśnięciem i ból pleców.

Pościel dla dwóch osób powinna pasować obu partnerom, a do tego zapewniać im ciepło i wygodę. Dopilnujmy, aby wybrać odpowiedni rozmiar i rodzaj, który spełni nasze oczekiwania.