Sypialnia – niezależnie od aktualnej pory roku, powinna składać się z odpowiednio dopasowanych do nas produktów do spania. Do nich zalicza się m/in/ prześcieradło, które wyróżnia się rodzajem zastosowanych materiałów czy tkanin, a także dodatkowymi właściwościami. Przeglądając oferty sklepów, często zastanawiamy się, jakie modele wybrać. Zatem, co warto wiedzieć o prześcieradle?

Prześcieradło – dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości produkty?

Prześcieradło to jedno z akcesoriów sypialnianych, które ma na celu zapewnić nam komfort w czasie snu, a także chronić materac przed zabrudzeniami. Decydując się na prześcieradło wysokiej jakości, pamiętajmy, aby wyróżniało się następującymi cechami:

 • możliwością odprowadza wilgoci,
 • właściwościami termoizolacyjnymi (grzejącymi lub chłodzącymi – w zależności od naszych aktualnych potrzeb),
 • prawidłową cyrkulacją powietrza,
 • wytrzymałością,
 • antyalergicznością,
 • przewiewnością.

Cechy te zależą przede wszystkim od materiału, z jakiego wykonane jest prześcieradło. Zatem, na czym polega jego wybór?

Prześcieradło – jak je wybrać?

Prześcieradło, jako ważny element wyposażenia łóżkaZarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy różnego rodzaju prześcieradła. Jednak, co należy wziąć pod uwagę przy ich wyborze? W pierwszej kolejności powinniśmy postawić na modele bez gumki lub z. Odpowiada ona za utrzymanie produktu w jednym miejscu, a także zapobiega przesuwaniu się po materacu. Ważną kwestią jest także rozmiar – powinien on być taki sam jak materaca. Dostępne w sklepach modele mają już uwzględniony nadmiar materiału, który będzie znajdował się na bokach materaca, więc nie musimy niczego doliczać. A z uwagi na materiał, który nadaje cechy, można wyróżnić na rynku:

Wygodne łóżko – z czego powinno się składać?

Oczywiście prześcieradło jest ważnym elementem łóżka, jednak nie najważniejszym. Na podium znajduje się wygodny, odpowiednio dopasowany do naszych osobistych potrzeb i preferencji materac do spania. Dlaczego? Jest to produkt, który został stworzony specjalnie w celu zagwarantowania nam zdrowego wypoczynku poprzez idealne dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. W ten sposób jest w stanie stabilizować kręgosłup oraz zapewnić najlepszą regenerację mięśni. Co więcej, stwarza antyalergiczne i higieniczne warunki do wypoczywania. Do innych, ale równie ważnych elementów wyposażenia łóżka zalicza się:

 • poduszka bawełniana,
 • kołdra jedwabna,
 • pościel satynowa,
 • stelaż regulowany,
 • ochraniacz na materac.

Wygodne łóżko to jedne z najważniejszych warunków zdrowego i spokojnego wypoczynku. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie on zapewnia nam energię na cały dzień, a także umożliwia prawidłowe funkcjonowanie. Z uwagi na to, warto już dziś zadbać o komfort w łóżku!