Czym tak naprawdę jest materac sprężynowy? Dlaczego ma tak wielu zwolenników i u kogo sprawdzi się najlepiej? Wyjaśniamy!

Materac sprężynowy – dla kogo?

Jak się okazuje, materac sprężynowy jest tak popularny między innymi dlatego, że doskonale sprawdza się niemal w każdej sypialni. Dla kogo jest więc przeznaczony?

  • Dla par, również tych o dużej różnicy wagowej. Elastyczność punktowa wynikająca z zastosowania sprężyn kieszeniowych lub multipocket sprawia, że podłoże ugina się jedynie w miejscu nacisku. Oznacza to, że zmiana pozycji partnera podczas snu jest wręcz nieodczuwalna dla drugiej osoby.
  • Dla seniorów – materace sprężynowe świetnie dopasowują się do anatomicznej budowy ciała, a ponadto doskonale podpierają kręgosłup użytkownika. Oznacza to, że wszelkie dolegliwości bólowe mogą zostać zminimalizowane podczas snu.
  • Dla sportowców. Są to osoby narażone na kontuzje i stałe przeciążenia, dlatego warto zadbać o to, by podczas snu ich ciało zregenerowało się. Budowa podłoży do snu zbudowanych na bazie sprężyn pozwala na redukcję napięć mięśniowych.
  • Dla każdego, kto marzy o przespanej nocy.

Materac sprężynowy i jego podstawowe cechyNajlepsze modele dla wymagających 

Co wybrać spośród tak wielu dostępnych modeli? Doskonałą propozycją dla najbardziej wymagających użytkowników jest Hilding Flamenco – materac multipocket, w którego wnętrzu znajduje się pianka wysokoelastyczna i lateksowa. Został podzielony na siedem zróżnicowanych stref twardości, dzięki którym każda część ciała jest podpierana w sposób indywidualny. Osoby o większej masie ciała lub preferujące sen na twardym podłożu mogą zwrócić uwagę na model Hilding Fandango, którego pozytywny wpływ na zdrowie został potwierdzony na drodze wnikliwych testów i badań. Antyalergiczność, komfort i sprężystość została doceniona za pomocą Certyfikatu Szwajcarskiego Instytutu AEH.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Jak wiadomo, materac należy dobierać indywidualnie do swoich potrzeb i preferencji. Podczas zakupów należy jednak zwracać uwagę na kilka podstawowych parametrów, które – pod warunkiem, że będą dobrze dobrane – z pewnością wpłyną na poziom odczuwanej wygody. Pierwszym z nich jest twardość, od której zależy to, czy kręgosłup będzie dobrze podpierany. Materac nie powinien być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki – należy odnaleźć złoty środek, który sprawi, że osoba śpiąca będzie czuła się komfortowo, a jej kręgosłup będzie stale podpierany. Nie bez znaczenia pozostaje również rozmiar. Przyjmuje się, że dla jednej osoby należy przeznaczyć minimum 70 cm szerokości. Osoby z większą sypialnią, śpiące w pojedynkę mogą wybrać materac sprężynowy 100×200. Pary mogą z kolei wybierać spośród modeli o wymiarach 140×200, 160×200, a nawet 200×200.

Wiesz już wszystko na temat podłoży do snu zbudowanych na bazie sprężyn? Jeśli tak, czym prędzej udaj się na zakupy i wybierz model idealny dla siebie!

Sprawdź ofertę materacy: https://sleepinghouse.pl/135-materace-120×200

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/